מעברים פרק 1 צפייה ישירה

סדרת "דוקו art" בת 5 פרקים המלווה חמישה אנשים שעברו שינוי בחייהם.
עדי מאירי מלווה אותם בתחנות חייהם, בהן הם משחזרים יחד את האירועים שעיצבו והכריעו את גורלם. הסדרה בנויה כך שכל פרק מתמקד בנושא מסוים (ולא בדמות אחת).

המשתתפים:
אופיר אורן – יליד ירושלים. הייטקיסט לשעבר, שעזב עבודה אינטנסיבית ותובענית, שחיי לוקסוס בצידה, לטובת חיים רגועים ויצירתיים יותר. היום גר בקיבוץ מענית ומנחה פעילויות למבוגרים, נוער וילדים, בטכניקת ה- ODT שנשענת על תיאוריות של פסיכולוגיה חיובית ועידוד ערכים.
מיכאל בן שטרית – יליד שכונת מצוקה בטבריה, בהמשך, גדל בשכונת מצוקה בבית שמש, נשר מכל מסגרת, והתגייס עם 9 שנות לימוד במסגרת פרויקט נערי רפול. בצבא החל השינוי. חמש שנים לאחר מכן, חל המהפך הגדול.
השלים בגרות, תואר ראשון ושני, והפך למחנך ולמנהל ביה"ס איכותי ומוערך. ומקדיש את חייו לסייע לנערים ונערות שבסכנת נשירה.
הילה סידי – בגיל 30 עברה בתוך שנה וחצי 3 תאונות דרכים שטלטלו את חייה. בצד השיקום הפיזי, עזבה קריירה מצליחה (מנהל עסקים) והחלה לטפל באנשים פגועים אחרים. על כך כתבה בספרה "נגיעות". היום היא מחוללת שינוי ומתווה לאחרים נתיב ומסלול חדש לחיים.
רותם סידיס – נולדה עם מספר מומי לב קשים ונדירים. כל חייה עברו בניתוחים ואשפוזים ממושכים. התקשתה להשתלב במסגרות רגילות (לימודים) ולא גויסה לצה"ל. הפרויקט "מרופין לקריירה" גאל אותה מייסורי חוסר הביטחון, וכל הכרוך במגבלותיה. למדה שם גרפיקה ממוחשבת, לאחר שסיימה, הצטרפה לצוות המנהל את הפרויקט. כיום, היא זו שמקבלת את הסטודנטים החדשים ומחזקת אותם בצעד החשוב עבורם.
מייסולון חמוד – נולדה בבודפשט להורים ערבים ישראלים. האב רופא. בגיל שנתיים חזרה לארץ. גדלה לסירוגין בסביבה יהודית וערבית (באר שבע, תל שבע, ירושלים, דיר חנא, תל אביב). בעקבות אירוע בריאותי קשה, ביצעה שינוי והחלה ללמוד קולנוע במנשר . זכתה בפרסים על כמה סרטים קצרים. עובדת היום על פיצ'ר.  מתגוררת ביפו.  במקביל התחדדה אצלה התודעה הפלסטינית. משלבת בין עשייה קולנועית לפעילות מחאה. הקולנוע משמש גם הוא כלי ביטוי לאג'נדה. חיה בקונפליקט תמידי רב תרבותי.

במאי הסדרה: גיא אסל | מנחה: עדי מאירי | מפיקה: אורנה זילכה

מעבירים כל הפרקים

למטה

פורסם בקטגוריה מעברים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,103

תגובה אחת על מעברים פרק 1 צפייה ישירה

מה דעתך?

עוד במעברים