בעיה ברכב

ראשי פורומים שאלות ותשובות בעיה ברכב

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מכונאי רכב לפני 2 שנים, 10 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16017 תגובה

  אלי

  מהן הסיבות לבעיות באזעקה או בקודן?

  #16018 תגובה

  מכונאי רכב

  הסיבות לבעיות באזעקה או בקודן יכולות לנבוע מכמה סיבות, שאת הפשוטות שבהן נוכל לתקן בכוחות עצמנו, גם אם לא נולדנו עם מפתח ברגים ביד…

  נמנה שלוש תקלות אופייניות המונעות מאיתנו להניע את הרכב, ונעניק לכם מספר טיפים בכדי להתגבר עליהן בכוחות עצמכם:

  הראשונה שבהן נשמעת כסיבה די אידיוטית, אבל היא עלולה לקרות לכולם וחשוב לבדוק האם ידית ההילוכים נמצאת על חנייה ולא על נסיעה, מכיוון שניתן להניע רכב רק שמוט ההילוכים נמצא בשלב העליון ביותר שלו, תקלה המתרחשת רק ברכבים אוטומטיים.

  סיבה שנייה שעלולה למנוע מאיתנו להניע את הרכב היא שהמצבר נפרק עד סופו, את תקלה זו נזהה על ידי כך שנביט על המערכות החשמליות ברכב. במקרה והשלט לא עבד או שהאור הפנימי ברכב לא נדלק, נדע שהמצבר פשוט נגמר.

  ההמלצה במקרה זה היא להטעין את המצבר בעזרת כבלים מרכב אחר, או אם קיים ברשותכם מצבר אחר שאתם יכולים לחבר. חשוב מאד לוודא שמחברים פלוס לפלוס ומינוס למינוס בין שני המצברים, אחרת אתם פשוט יכולים לשרוף את שני המצברים.

  טיפ נוסף, הטענה בעזרת כבלים מסייעת להניע את הרכב ואז המצבר נטען מחדש באמצעות האלטרנטור הפועל ממנוע הרכב, ולכן לאחר הנעת הרכב בעזרת כבלים, אין לכבות את הרכב ללפחות חצי שעה, טעינה שתבטיח לכם שהרכב יונע שוב בפעם הבאה – במידה והרכב אינו מניע שוב לאחר חצי שעה של טעינה ישנה בעיה במצבר עצמו או באלטרנטור ויש לגשת במידי לחשמלאי רכב.

  הסיבה השלישית והאחרונה היא בעיה בקודן, ייתכן שהזנחתם את התקלה ואחד הכפתורים שבו אתם נדרשים להשתמש פשוט התבלה ואינו מגיב עוד. במקרה זה יש לבצע ניתוק קוד לרכב בצורה עדינה והחלפת הכפתור הבעייתי, גם כאן יש לגשת באופן מידי לחשמלאי רכב כדי שיחליף את הקודן לגמרי.

  בכל מקרה אחר יש להזמין את אחת מחברות שירותי הדרך או להזמין גרר שיסייע לכם בשינוע הרכב לחשמלאי הרכב הקרוב.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־בעיה ברכב
פרטים: