שאלה על מצוות

ראשי פורומים יהדות שאלה על מצוות

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אנונימית לפני 2 שנים, 10 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16080 תגובה

  רוחמה

  קשה לי לשמור חלק מהמצוות – יש מצוות שאני לא מרגישה קשה עם זה, למשל: שבת, צניעות ורוב המצוות כמעט. אבל חלק מהמצוות ממש קשה לי, והם: לשון הרע, כעס, קנאה, כיבוד הורים. כמה שאני משתדלת, יוצא שאני שוב כועסת או לא מכבדת את ההורים. אני יודעת שהמצוות האלה יותר חשובים מהמצוות הקלים ואני לא יודעת איך לתקן את זה. מה לעשות כדי לא להיות בכעס?

  #16081 תגובה

  אנונימית

  היי. בקשר למידת הכעס. אני שמעתי פעם הרצאה של הרב זמיר כהן, והדברים שהוא אמר שם כל כך נכונים וחכמים והם פשוט נחרטו לי בראש ובלב. וזה יכול ממש לעזור כל פעם שיש לך כעס על מישהו. הוא אמר ככה:

  אם אדם יזכור תמיד שהכל מאת הקב"ה, הוא לא יצטרך לכעוס בכלל, לא תהיה לו סיבה..

  כי למשל מישהו עושה לך משהו רע, את תדעי שזה לא הוא. כי את תזכרי שה' כנראה רצה שאותו דבר יקרה לך, ויש לכך סיבה ומטרה כלשהי, אנחנו יודעים שכל מה שהוא עושה לטובה גם אם על פניו זה "רע".
  הדבר הרע הזה היה אמור לקרות לך בכל מקרה, והאדם הזה שעשה לך אותו הוא רק השליח של ה'. ואז את לא יכולה לכעוס על הבן אדם הזה, נכון? כי הוא רק השליח.-אגב זה שהוא בחר להיות השליח זה כבר סיפור אחר (פה מגיע העניין של הבחירה שה' נותן לנו), אולי הוא יענש על זה.. ואולי לא.. זו כבר החלטה של ה'. אז אם הדבר הזה לא היה קורה לך ע"י האדם הזה הוא היה קורה בדרך אחרת, ולא משנה איזו. מצד שני את לא יכולה לכעוס גם על ה' כי את יודעת שכל מה שהוא עושה לטובה ואין לנו את הזכות לשפוט.

  לי אישית זה עוזר, ואני חושבת על המילים האלו כל פעם כשאני כועסת על מישהו..
  "כל הכועס כל מיני גיהנום שולטין בו"
  שנאמר "הסר הכעס מלבך והעבר רעה מבשרך"..

  ממש מקווה שעזרתי איכשהו.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־שאלה על מצוות
פרטים: