העולם מסקר את מות הרב: "בעל המשקפיים הוורודים שהביא גאווה למזרחים"

העולם מסקר את מות הרב: "בעל המשקפיים הוורודים שהביא גאווה למזרחים"

בעולם |
עודכן 22:03 07/10/2013

עמנואל אלבז פלפס
הרב שהלך היום לעולמו משך תשומת לב לא רק בישראל. "אחד ממנהיגי היהדות המשפיעים בזמנו", כינו אותו ב-CNN. בניו יורק טיימס הוסיפו כי הפך את היהודים הלא אירופים לכוח פוליטי רב עוצמה. ברשת סקיי הבריטית דווקא התבדחו על חשבונם של המאמינים שניסו לגעת בארונו של הרב: "הסגנון הישראלי של עמידה בתור"

מותו של הרב עובדיה סוקר לא רק בישראל, אלא גם במהדורות החדשות בעולם. "אחד ממנהיגי היהדות המשפיעים ביותר והשנויים במחלוקת בזמנו. בגיל 93, הרב עובדיה יוסף נפטר", הכריזו בשידור CNN. "עובדיה יוסף נפטר היום, הוא היה מנהיגה הרוחני של ש"ס", בישר סאם קילי, כתב רשת סקיי ניוז בירושלים.

רופאו של הרב עובדיה יוסף, פרופסור דני גילון, התבקש למסור את הודעת הפטירה גם באנגלית, ובאולפן אנשי החדשות התקשו מעט להסביר לצופים מי היה הרב שהלווייתו משתקת את החיים ב"ג'רוזלם".

 

"ניתן לזהותו בקלות בעזרת חלוקו הרקום בחוט זהב ומשקפיו בצבע ורוד", דיווחו ברשת CNN, שם הוסיפו כי התמונות ממחישות כיצד הציבור החרדי העריץ את הרב. "אדם שלבושו מקובל יותר בקרב אנשי דת איראנים", הוסיפו בסקיי.

 

הלווייתו שודרה בשידור חי בין היתר בסוכנות הידיעות רויטרס וגם ב-CNN ובסקיי. כתב הרשת הבריטית אפילו התבדח על הקטטה שפרצה בין המאמינים בניסיון לגעת ברכב שנשא את ארונו של הרב. "לא הייתי מכנה זאת קטטה, אלא יותר עמידה בתור בסגנון ישראלי", הוא אמר.

 

הידיעה על מותו של מרן לא פסחה גם על אתרי החדשות באינטרנט. הניו יורק טיימס העלה על כך הודעה בעמודות הראשי. "הוא רתם את תחושת האנדרדוג של רבים מהישראלים היהודים שאינם אירופים, החזיר להם את גאוותם והפך אותם לכוח פוליטי רב עוצמה", נכתב באתר העיתון.

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, רץ בווצאפ, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,059

תגובה אחת על העולם מסקר את מות הרב: "בעל המשקפיים הוורודים שהביא גאווה למזרחים"

  1. מאת חחחח‏:

    אגב באחד העיתונים הערבים בטעות שמו תמונה של הרב עמר

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל