כך תיראה השתלטות על ספינת אויב לאחר גיוס החרדים

כאן ראש ישיבת מיר – השתלטנו על הספינה

כך תיראה בעוד עשרים שנה, הרבה לאחר שגזירת הגיוס תצא לפועל, השתלטות צבאית על ספינת אויב:

"כאן ראש ישיבת מיר. מדווח שתלמידי סדר ג' אספו אמל"ח, זוהה באופן וודאי  אייפון אני חוזר: זוהה באופן וודאי אייפון, שהיה עלול לסכן מיליונים מאזרחי ישראל "– כך עדכן לפנות בוקר ברשת הקשר ראש ישיבת מיר אלוף יהודי אזרחי את הרמטכל רב שמואל לופט-אינ-דיר על הצלחת המשימה, להשתלט על ספינה של חילונים עמוק בלב הכינרת.

 

הספינה, "IF (Israel free)"  נתפסה בסמוך לנמל טבריה. על סיפון כלי השיט נמצאו מכשירי סלולר רבים, ביניהם מסוג גאלאקסי ועוד, שיועדו לשמש חרפ"סים שנותרו בישראל לאחר ביעור חמץ שנערך בשנה שעברה, במסגרתו הושמדו כל החרפסים שנמצאו, והיתר הועברו לקפריסין הסמוכה לשהייה במחנה הסגר. 

 

הרמטכל רב שמואל לופט-אינ-דיר, ששהה באותה שעה בקריה יחד עם שר הביטחון מרן רב כפיר אבני, השיב לאזרחי: "תמשיכו בסריקה בצורה יסודית ובטוחה, וטפלו היטב בחילונים. אני מבין שאין משהו שאמור להפריע לנו – לא מבחינת מה שקורה על הספינה, ולא מסביב לה, בהצלחה ".

 

לפי הדיווח מטבריה, החיל לטוהר המחנה שאנשיו ביצעו את ההשתלטות מחזיק באיש השמאל החילוני גיא להבה שפיקד באופן אישי על משלוח מכשירי הסלולאר.

 

"לצד אירועים ופעילויות נוספות לשמירה על טוהר המחנה במסגרת מבצע "והיה מחניך קדוש" שנערך בכל ערי ישראל מדן ועד באר שבע, אנו נמצאים בשעות אלה לאחר סיום חלקו הראשון של מבצע בין-קהילתי ובין-זרועי, שהוא מורכב בהסדרתו וחשאי ביצוע שלו – ציין רב אלוף שמואל לופט-אינ-דיר בכינוס ראשי הישיבות שנערך בקריה. בהתייחסו למעבר הסלולאריים ציין כי תנועת אין עבר "מספקת אמל"ח (מה זה אמל"ח? תהו ראשי הישיבות שנכחו בכינוס, והרמטכל השיב לאקונית: אביזרייהו, מכשירים ללא חותמת) לחרפסים, מדרום ומצפון"

 

לדבריו, המבצע נוהל במקצועיות כבר מתחילתו: "המבצע הובל באופן מקצועי על ידי טובי לוחמינו מהחיל לטוהר המחנה. הכול התחיל כשאנשי החיל ירדו לטבול במימי הכינרת. עוד הם פושטים את בגדיהם, הבחינו לפתע בספינה עמוסה מתקרבת לחוף במהירות. במהרה קלט ראש החיל שמדובר בספינה עם קליטה אלחוטית, בשל העובדה שבין רגע כל חייליו היו עסוקים בגלישה מאסיבית ממכשיריהם. ראש החיל, שזכה לכינוי: "הראש הכחול" בשל מספר סיבות שאין כאן המקום לפרטן, קרא לקברניט הספינה לעצור ומשזה לא נענה, פקד על חייליו להתעטף במגבות ולהתכונן להתקפה. הוא הוציא את הסלולר הלא כשר שלו, שהותר לו ע"י הרמטכ"ל באופן אישי להשתמש בו לצורכי מצווה, ופקד: עת לעשות לה' הפרו תורתך, יש להתקשר מידית לראש ישיבת מיר שיגיע לבצע את ההשתלטות על הספינה. ראש הישיבה הגיע במהרה בראש תלמידיו, הם ביצעו את ההשתלטות, כשבינתיים החיל לטוהר המחנה מגבה אותם מאחור באמירת מזמורי תהלים, וכשהגיעו לפסוק: "ותשליך במצולות ים כל חטאתם" – תלמידי הישיבה סיימו את השתלטות ועמדו בתוך הספינה."

עוד ציין הרמטכל כי צל"ה (צבא לומדי התורה) מנהל באופן תכוף מה שנקרא "מערכה שבין המערכות" (על משקל "סדר שבין הסדרים") וחידד כי "כך אנו מצמצמים את האיומים הכבדים שמונעים בעיקר מהשמאל ע"י תנועת אין עבר בתוכה, כמו גם מתנועות אחרות בכלל זירות המבצעים."

כמו כן ציין הרמטכ"ל כי היקף הסלולר שנמצא על הסיפון הוא משמעותי ביותר, וייחשף רק לאחר שראש החיל לטוהר המחנה יגמור לשלשל מהמכשירים לכיסיו, ולפי מה שיישאר נוכל לשער כמה היה בהתחלה, לפני ששילשל (לכיסיו). "מדובר בחומר הרסני לישראל, ואני שמח שהיה ביכולתנו לעצור אותו" – חידד. הוא שיבח במיוחד את ראש ישיבת מיר על "ביצוע ההשתלטות בצורה מושלמת, מקצועית, שקולה ונועזת כפי הנדרש. הפעילות בוצעה ללא נפגעים, וכעת אנו ממשיכים את המבצע ועוקבים אחרי המערך של כוחותינו עד שיגיעו לנמל הבית – מקווה ויזניץ".

האמהות שבניהן השתתפו במבצע לא עצמו עין כל הלילה, מהדאגה שבנם יציץ חלילה במכשיר הטמא תוך כדי המבצע, כדין יפת תואר. כעת, לאחר סיום המבצע, הן יכולות לנשום לרווחה. אכן לא פשוט ולא ניתן לתאר כלל את מסירות נפשן של אותן אמהות, וכבר עמד על כך מרן בדרשותיו הרבים בהם קרא לשוויון בנטל "לא ייתכן שאמא של תלמיד מישיבת מיר לא תישן בלילה ואילו אמא של תלמיד ישיבה כלל חסידית תוכל לישון טוב בלילה, כי פחות מפריע לה שבנה יתקלקל בצבא. זוהי איפה ואיפה: – קרא.

ברגע זה התקבל הדיווח – כוחותינו שבו לשלום, כעת זוללים פלאפל בפלאפל שלמה, בעוד כשעה עצרת ענק "ברוכים הבאים" בכיכר השבת, נמשיך לדווח..

פורסם בקטגוריה רץ בווצאפ, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,169

מה דעתך?

עוד ברץ בווצאפ