לא להאמין: לנתניהו יש תוכניות מרחיקות לכת בעניין שוק התקשורת

 

הארץ

לא רק ישראל היום בכיר בליכוד: "לנתניהו יש תוכניות מרחיקות לכת בעניין שוק התקשורת"

לדברי הגורם, הסעיף לפיו מפלגות הקואליציה יחויבו לתמוך ביוזמות שר התקשורת, צפוי לאפשר לרה"מ לשלוט במדיה: "כל כלי תקשורת יחשוב פעמיים לפני פרסום"

 

יהונתן ליס

29.04.2015 עודכן ב- 14:22 29.04.2015

 

בכיר בליכוד ששוחח לאחרונה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (רביעי) ל"הארץ" כי לנתניהו "יש תוכניות מרחיקות לכת בעניין שוק התקשורת בישראל והוא מתכוון לממש אותן במלוא הכוח".

 

לדברי הבכיר, הסעיף בעניין התקשורת, שראש הממשלה פועל להכניס להסכמים הקואליציוניים, מחייב את מפלגות הקואליציה להקנות רוב אוטומטי ליוזמות החקיקה של שר התקשורת, ונועד לאפשר לנתניהו לקדם את תוכניותיו. "אין ספק, מדובר במהלך מרחיק לכת, אבל זאת הדרך היחידה לקדם רפורמות כאלה. לא מדובר רק בנושאי פיצול ערוץ 2, הרישיון לערוץ 10 או בלימת חוק ישראל היום. לראש הממשלה יש תוכניות משמעותיות, אבל הוא לא פירט אותן עדיין", אמר הבכיר.

 

במערכת הפוליטית ציינו כי הסעיף השנוי במחלוקת צפוי לאפשר לנתניהו לשלוט בלא מעט כלי תקשורת כשבידיו לקבוע את עתיד גלי צה"ל, בתנאים מסוימים את זהות ראשי רשות השידור החדשה, עתיד חברת החדשות של ערוץ 2 ו-10 וחיזוק עיתון ישראל היום. "נתניהו לא צריך לעשות מעשה, רק להלך אימים על כלי התקשורת כדי לגרום להם לחשוב פעמיים לפני כל פרסום", אמר מקור שנחשף לסעיף המתוכנן בימים האחרונים.

 

נתניהו בטקס פרס ישראל בירושלים, בשבוע שעבר צילום: אוליבייה פיטוסי הערבים

בכיר בליכוד אמר אתמול ל"הארץ" כי "אנחנו הולכים לייחד חלק כבד בהסכם לנושאי התקשורת. אין ספק שבקדנציה הקרובה נקדם רפורמות משמעותיות בשוק התקשורת. לא בטוח שכולם יאהבו את זה".

 

העיתונאי רביב דרוקר חשף בחשבון הטוויטר שלו את עיקרי הסעיף המתוכנן. "הממשלה תנהיג רפורמות מקיפות בתחום התקשורת. סיעות הקואליציה וחבריהן לא תתמוכנה בהצעות חוק בתחום אלא באישור שר התקשורת. סיעות הקואליציה תתנגדנה לכל יוזמה ששר התקשורת יתנגד לה", כתב.

 

בכירים במפלגות השונות הכחישו את דבר קיומו של הסעיף וטענו שהוא לא עלה במסגרת השיחות עם הליכוד. ואולם לדברי מקור המעורה בשיחות, "הסעיף עלה גם עלה".

 

פורסם בקטגוריה רץ בווצאפ, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
664

מה דעתך?

עוד ברץ בווצאפ