שידור חי: אסטרונאוטים יצאו ל"הליכת חלל" כדי לתקן תקלה בתחנה

חי: אסטרונאוטים יצאו ל"הליכת חלל" כדי לתקן תקלה בתחנה

בעולם |
עודכן 14:39 24/12/2013

חדשות nana10
שני אסטרונאוטים אמריקנים יצאו לחלל על מנת לתקן תקלה באחד מצינורות הקירור של התחנה הבינלאומית בה הם שוהים. מדובר ב"הליכת החלל" השנייה מתוך שלוש שהשניים נדרשים לבצע על מנת לתקן את התקלה ולהחליף את המשאבה שהתקלקלה. סוכנות החלל האמריקנית מעבירה את כל האירוע בשידור חי

שידור חי
צמד האסטרונאוטים האמריקנים שנמצאים בתחנת החלל הבינלאומית יצאו היום (שלישי) להליכת החלל השנייה שלהם בימים האחרונים. השניים פועלים על מנת לתקן תקלה שהתגלתה באחד מצינורות הקירור של תחנת החלל שהפסיק לפעול.


Live streaming video by Ustream

ביום שבת יצאו שני האסטרונאוטים, ריק מאסטרצ'יו ומייקל הופקינס להליכת החלל הראשונה על מנת להחליף את המשאבה שהתקלקלה. ביום שבת הם הוציאו את המשאבה התקולה והיום אמורים להתקין את החדשה. צינור הקירור הפסיק לעבוד לפני כשבועיים והביא לכך שהצוות בתחנה נאלץ לכבות את כל המכשור שאינו הכרחי לתפקוד התחנה.

עבור מאסטרצ'יו לא מדובר בחוויה חדשה שכן עוד טרם ההליכה ביום שבת הוא עשה זאת כבר שבע פעמים בעבר. הופקינס לעומת זאת זכה במוצאי שבת להליכת בכורה בחלל וכעת יוצא לפעם השנייה. מדובר גם בפעם השנייה בלבד בה נאס"א אישרה לבצע הליכת חלל בערב חג המולד. הפעם הקודמת הייתה לפני 14 שנה.

פורסם בקטגוריה רץ בווצאפ, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
779

מה דעתך?

עוד ברץ בווצאפ